شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 15
تاريخ : ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶ نسخه چاپي ارسال به دوستان

مجله فایل شعر، مرجع تخصصی شعر و داستان است که ماهانه توسط انتشارات کالج شعر منتشر می‌شود

مجله فایل شعر، مرجع تخصصی شعر و داستان است که ماهانه توسط انتشارات کالج شعر منتشر می‌شود. اولین شماره این مجله تحت نظارت علی عبدالرضایی در تاریخ پنجم مرداد سال ٩۵ در هیئت فایل پى‌دى‌اف انتشار یافت و دهمین شماره‌ى آن نیز در تاریخ بیست و هشتم مرداد امسال منتشر شده است. هر شماره‌ی مجله فایل شعر شامل ده بخش است. در بخش نظریات ادبیاتی-عملیاتی این ماهنامه، به طرح و تحلیل تازه‌ترین تئورى‌هاى ادبی پرداخته می‌شود. در بخش گزاره‌های یدکى، مؤلفه‌هاى ادبی را بصورت خلاصه توضیح مى‌دهیم. سمینارهاى ادبى مختلفى بصورت هفتگی در دو کالج شعر و داستان برگزار مى‌شود که بهترین‌شان در بخش سمینارها انتشار می‌یابد.
شعرهای کالجی و داستان‌های کالجی، عنوان دو بخش پر مخاطب مجله‌اند که بهترین آثار شاعران و نویسندگان کالج را شامل می‌شوند.
در دو بخش کارگاه‌های شعر و داستان، آثار برگزیده توسط علی عبدالرضایی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد و پیشنهاداتی برای ارتقاء و اجرای بهتر آثار در آن ارائه می‌شود.
در هر شماره مجله بهترین نقدها انتخاب شده و در بخش گارگاه نقد انتشار می‌یابد. ترکیب ژانرها و ایجاد دیالوگ بین انواع ادبی و هنری یکی از علاقه‌های اصلی کالج است و در بخش نقاشعر شاهد آثاری هستیم که محصول ترکیب شعر و نقاشی است. ضمنن در بسیاری از شماره‌های مجله فایل شعر به موضوعات فرهنگی روز پرداخته‌ایم که در بخش ضمیمه انتشار یافته‌اند.
قریب به اتفاق نویسندگان و دست‌اندر‌کاران مجله فایل شعر از زمره شاعران و نویسندگان جوان محسوب مى‌شوند و این مجله توسط نسل جوان ادبی اداره می‌شود.
هدف مجله‌ی فایل شعر بوطیقا‌ نویسی در ادبیات فارسی‌ و کمک به شاعران و نویسندگان نسل جوانى‌ست که کمتر از امکانات آموزشى و نشر آثارشان برخوردارند.

kalejsher.comبدون دیدگاه

نظر شما چیست

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.