شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 15
تاريخ : ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹ نسخه چاپي ارسال به دوستان

مدرسه  نباید به کانون افسوس و دریغ ما در دوره نوجوانی و جوانی تبدیل شود/هرگز نباید با تعابیر ترساننده دانش آموزان را دین مدار کرد

به گزارش علامرودشت نیوز به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش علامرودشت،طی مراسمی با حضور جمشیدی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش وپرورش فارس،شبانی نژاد فرماندار شهرستان لامرد،اعضای شورای آموزش و پرورش وجمعی از معتمدین ومسئولان محلی سالن اجتماعات خیرساز چهارده معصوم دبستان گلستان معرفت روستای کهنویه علامرودشت افتتاح گردید.

محمدفضلی رییس اداره آموزش وپرورش منطقه علامرودشت در ابتدای این گردهمایی که با حضور همه نیروهای ابتدایی منطقه همراه بود ضمن عرض خیرمقدم به مدعوین محترم بویژه معاون مدیرکل آموزش وپرورش استان فارس وفرماندار شهرستان لامرد،به موضوع اهمیت تعلیم وتربیت دانش آموزان بویژه در مقطع ابتدایی اشاره کرد وافزود: رشد وتوسعه در آموزش وپرورش می تواند نقش فزاینده ای در ابعاد مختلف جامعه داشته باشد.

سپس جمشیدی معاون مدیر کل آموزش وپرورش فارس ضمن ابراز خرسندی از حضور درجمع فرهنگیان و دانش آموزان منطقه علامرودشت،در سخنانی جایگاه خیرین در امر مدرسه سازی را مهم برشمرد وخاطر نشان ساخت
مولفه های تعلیم و تربیت در نظام آموزش و پرورش یکی نیروی انسانی است و دیگری فضاهای آموزشی است که قسمت زیادی از آن توسط خیرین بزرگوار ایجاد می شود.

وی افزود: آموزش مفاهیم دینی به دانش آموزان دوره ابتدایی باید مبتنی بر رایحه آموزه های بهشتی باشد.هرگز نباید با تعابیر ترساننده دانش آموزان را دین مدار کرد که قطعا اثر نخواهد گذاشت.
ایشان در فراز دیگری از سخنان خود به نکات مهم دیگری پرداخت از جمله اینکه : مدرسه  نباید به کانون افسوس و دریغ ما در دوره نوجوانی و جوانی تبدیل شود و معلمان نباید بازی و نشاط بچه ها را نادیده بگیرند.

ایشان کسالت آورترین صحنه آموزش را ندانستن سودمندی آموزش دانست و افزود: باید حس غریب دوست داشتنِ دانش آموز جزیی از وجود دانش آموز شود و به دنبال تجارب جدید باشیم و به معلومات گذشته بسنده نکنیم.
وی ضمن اشاره به طرح گلستان خوانی در مدارس یادآورشد:سعدی یکی از بزرگ ترین شاعران ایران وجهان است که مولف اثرات ارزشمندی از جمله گلستان می باشد که در آن حکایات بسیاری برگرفته از آیات قرآنی وروایات معصومین حاوی مسائل مختلف تربیتی،اخلاقی و… می باشد.

گفتنی است در این مراسم ازآموزگاران برتر مقطع ابتدایی منطقه با اهدای هدایایی تجلیل بعمل آمد و سالن مذکور افتتاح گردیدو درادامه برنامه فرهنگیان این منطقه با حضور در محل امامزاده شاه فرج الله به انجام زیارت و صرف نهار پرداختند.
این سالن به همت حاج محمد صادق اسدی گراشی و با مشارکت شورای اسلامی این روستا و با هزینه ای قریب به ۱۴۰ میلیون تومان ساخته شده است.

 بدون دیدگاه

نظر شما چیست

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.