شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 15
تاريخ : ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷ نسخه چاپي ارسال به دوستان
عبداله شاحسنی در یادوراده شهدای محمله:

شهادت طلبی رزمندگان دفاع مقدس نشات گرفته از مکتب عاشورا است/ امام حسین(ع)حاضر با بیعت با یک انسان سراسر فاسد نشد/ افسوس که از قافله شهدا جا ماندیم!

عبداله شاحسنی، با دلی آکنده از بغض و چشمانی مه آلود از اشک در یادواره شهدای محمله گفت:افسوس که از قافله شهدا جا ماندیم!

به گزارش علامرودشت نیوز؛یادواره شهدای محمله همزمان با شام غریبان امام حسین(ع) با حضور خانواده های معظم شهدا،مردم و مسئولین در حسینیه امام رضا(ع)شهر محمله برگزار شد.

عبداله شاحسنی جانباز و یادگار هشت سال دفاع مقدس در این مراسم معنوی به وجوه اشتراک قیام عاشورا و دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: هم در کربلا و هم در جنگ تحمیلی ما حالت دفاعی داشتیم و جنگ هم به امام حسین(ع) تحمیل شد و هم به انقلاب اسلامی ایران،نه امام حسین(ع)دنبال جنگ طلبی بود و نه ایران اسلامی.

شاحسنی افزود:امام حسین(ع)حاضر با بیعت با یک انسان سراسر فاسد نمی شود و مدینه را ترک می کند و به مکه می رود و بدلایل سیاسی آن روز مکه را رها می کند و کوفیان برای حضرت دعوتنامه می فرستند و راه کوفه را در پیش می گیرد.

وی در ادامه با تطبیق واقعه عظیم عاشورا با انقلاب اسلامی ایران و هشت سال دفاع مقدس گفت:انقلاب اسلامی ایران و دوران دفاع مقدس امتداد واقعه عاشورا بود و با ایمان باید گفت که جنگ تحمیلی یک دفاع مقدس بود و در آن مجموعه از اهداف اعم از دفاع از خاک، نظام مقدس جمهوری اسلامی، استقلال، آزادی، دفاع از دین و ارزش‎ های انقلاب اسلامی وجود داشت.

این جانباز سرافراز و یادگار هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: انقلاب اسلامی با رهبری بینظیر امام خمینی(ره)تمام محاسبات شرق و غرب و دنیا را بهم زد  و زلزله ای در عالم ایجاد کرد به نام جمهوری اسلامی ایران و امروز ما شاهد این هستیم که دنیا نمیتواند این عظمت را تحمل کند و میبینیم با وجود اینکه در ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی هستیم انواع توطئه ها،دسیسه ها،نیرنگ ها،تحریم ها و انواع جنگ هاعلیه انقلاب رقم زده و میزنند اما به برکت خون شهدا و تدابیر مقام معظم رهبری بحمدالله تا الان سربلند بیرون آمده ایم و در ادامه نیز ان شاالله سربلند نیز خواهیم خواهیم ماند.

وی ادامه داد:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ را به ما تحمیل کردند و لذا جنگ ما جنگ تحمیلی بود.

شاحسنی گفت:وجه اول اشتراک قیام عاشورا و جنگ تحمیلی هر دو دفاعی بودن آن است و برای  دفاع از آرمان های اسلام بود.جنگ نابرابر یکی دیگر از نکات اشتراک واقعه عشورا و جنگ تحمیلی انقلاب اسلامی ایران بود چرا که یک طرف جنگ عراق با همکاری کشورهای عربی ،آمریکا،اروپا و با تجهیزات کامل بود و یک طرف دیگر جنگ،ایران بود.وجه اشتراک دیگر عاشورا با جنگ تحمیلی ما ادای تکلیف شرعی است،امام حسین(ع) به تکلیف عمل میکد  و امام خمینی ره هم فرمود ما مامور به انجام تکلیفیم و نتتیجه با خداست .

مهمترین،ارزشمندترین و ماندگار ترین وجه اشتراک عاشورا با جنگ تحمیلی شهادت طلبی است و شهادت طلبی رزمنندگانن دفاع مقدس نشات گرفته از ممکتب عاشورا است.

وی در ادامه با دلی آکنده از بغض و چشمانی مه آلود از اشک به بیان خاطراتی از همرزمان شهیدش پرداخت و فضای معنوی مراسم را سرشار از عطر شهدا نمود که در ادامه بخشی از صحبت های ایشان را می خوانید:

من هر وقت دلم بگیرد عکس حسین(شهید شاحسنی)را میبینم!

شهید حسین خردمندخطاب به من گفت:عبداله بعد از اینکه شما از کوار رفتید ما هم احساس کردیم که اینجا دیگر جای ماندن نسیت و نمی توانیم بمانیم و فهمیدیم که امروز روز درس خواندن و تفریح و بازی نیست و امروز روز جنگ و مرادنگی است،امروز روز غیرت است،امروز روز دفاع از وطن است!

شهید عیسی موسوی در شب عملیات به من گفت من دلم می خواهد در این عملیات شهید شوم برایم دعا کن تا به جدم امام حسین(ع)ملحق شوم!

شهید حمزه مومنی دلش با این دنیا نبود و عاشق پرواز کردن بود و به آرزویش که شهادت بود هم رسید!

جانباز متوفی محمد قیصری با مشقت بزرگ شده بود و در راهی که احساس تکلیف شرعی و اخلاقی کرد به جبهه آمد و به جانبازی نائل آمد وسپس به همرزمان شهیدش پیوست.

شهید محمد نوروزی از خانواده ای بود که یک فرزند داشتند و در نیروی اننتظامی برای پاسداری از این آب و خاک به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهید اسماعیل فضلی زاده را شاید کممتر بشناسید،ایشان یک نخبه به تمام معنا و یک متفکر بودند و کسی بود که جزء پنج دانشجوی  برتر دانشگاه امام صادق(ع) تهران بود و مرحوم آیت الله مهدوی کنی در مورد ایشان فرمودند از افتخارات ما در این دانشگاه بوه است.

در این مراسم همچنین حاج غلامعباس انصاری رزمنده دوران دفاع مقدس به رواتگری پرداخت و مداحان کربلایی محمد حسن محبی و کربلایی مسعود  رضایی با مداحی خود حال و هوای خاصی به مراسم  پرداختند.

 بدون دیدگاه

نظر شما چیست

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.